Trefwoord aziatisch, basisbereiding, chinees eten, indisch, indonesisch, thais, tofu, uit de oven, Vegan, veganistisch
Voorbereidingstijd 5minuten
Bereidingstijd 20minuten
Perstijd 30minuten
Porties 4
Auteur Vette Sletten
Equipment
Bakplaat
Keukenpapier
Zwaar object, zoals een gietijzeren pan
Oven
Bakpapier
Ingrediënten
Voor de tofu
375grstevige tofudit werkt echt alleen met stevige tofu!
30 gr- 2 elmaïzena
30 ml- 2 elzonnebloem andere neutrale olie mag ook, olijfolie niet
Voor Dububuchim-yangnyeomjang
1teentjeknoflook fijn gehakt
5 gr- 1 tlhoningof palmsuiker als je dit vegan wil maken
15 ml- 1 elsojasaus
5 ml- 1 tlsesamolie
5 gr- 1 tlgochugaruKoreaanse chili, te koop bij de toko
1bosuiin dunne ringen
5 gr- 1 tlsesamzaadjes
Instructies
Pers de tofu
Je kunt deze stap in principe overslaan, maar geperste tofu wordt echt een stuk krokanter. Dus als je de tijd hebt, dan is deze extra stap de moeite waard.
Pers 375 gr stevige tofu minimaal 30 minuten. Je kunt dit doen door de tofu op wat keukenpapier te leggen op een bakplaat, hier nog wat keukenpapier op te leggen en er dan een zwaar object op te balanceren. Heb je geen zware pan dan kun je een pan b.v. ook verzwaren door er boeken in te stoppen.
Maak krokante tofu
Verwarm de oven voor op 185° C en bekleed een bakplaat met bakpapier.
Snijd de tofu in de gewenste vorm. Ik houd hiervoor meestal blokjes van 2x2cm of plakken van 4x4cm bij 1 cm dik aan. Snijd je de tofu kleiner dan kan de tofu té krokant worden.
Meng 30 gr - 2 el maïsmeel en 30 ml - 2 el zonnebloemolie tot een papje.
Smeer de tofublokjes,of -plakken in met een dunne laag van de maizenapap.
Leg de tofublokjes of -plakken op de bakplaat en bak ze in ongeveer 20 minuten krokant. De tofu zou opgezwollen moeten zijn en goudgeel moeten kleuren. Keer ze halverwege.
Maak dububuchim-yangnyeomjang
Snijd voor dit recept de tofu in plakken. Traditioneel wordt de tofu hiervoor in olie gebakken in een pan, maar uit de oven werkt ook prima en scheelt een hoop troep als je een beetje chaotisch bent met frituren zoals ik.
Meng 1 teen fijngehakte knoflook, 5 gr - 1 tl honing, 15 ml - 1 el sojasaus, 5 ml - 1 tl sesamolie en 5 gr - 1 tl gochugaru terwijl je tofu aan het bakken is.
Plaats de tofu direct vanuit de oven op een bord en giet hier de saus overheen. De hitte van de tofu is genoeg om ervoor te zorgen dat de knoflook straks niet zo rauw van smaak is.
Maak het geheel af door er fijngehakte bosui en sesamzaadjes overheen te strooien. Serveer met witte rijst.
Notities
Ik vind zelf opnieuw verhitte tofu puffs niet lekker, daarom koop ik ze ook niet kant-en-klaar.Dat gezegd hebbende blijven tofu puffs tot ongeveer 3 dagen goed in de koelkast. Je kunt ze opnieuw verhitten in de magnetron, in 30-60 seconden of door ze in je hete soep of waar je ze ook doorheen eet te gooien zodat ze mee verwarmen met het gerecht.Persoonlijk vind ik ze alleen vers toch echt het lekkerst.